دستگاه Radio Visio Graphy

دستگاه RVG (سنسورتک دندان داخل دهانی) روش مدرن تصویر برداری با پرتوی ایکس در دندانپزشکی است دستگاه RVG متشکل از یک‌ سنسور است که داخل‌ دهان‌ بیمار قرار گرفته که با تاباندن‌ اشعه‌ توسط دستگاه رادیوگرافی این‌ سنسور ‌ مانند فیلم‌ عمل مینماید ، البته با این مزیت که همزمان با تاباندن‌ اشعه‌ ، این‌ سنسور تصویر را بلافاصله‌ به کامپیوتری‌ که‌ به‌ آن‌ متصل‌ است‌ منتقل‌ نموده و سیستم نرم افزاری مرتبط نیز تمام امکانات ثبت و به کارگیری مجدد اطلاعات برای هر بیمار را در اختیار پزشک قرار میدهد .

تصویر با وضوح بسیار بر روی مانیتور نمایش داده شده قابلبیت چاپ دارد بدین ترتیب ظهور و ثبوت حذف شده و بهینه سازی کیفیت تصویربرداری همراه با سهولت و در کمترین زمان انجام میپذیرد البته در کاهش هزینه ها نیز نقش موثری خواهد شد . دستگاه RVG قابلیت عکسبرداری را به صورت دیجیتالی و با یک دهم میزان اشعه دارا می است .  از مزایای دیگر آن امکان کاهش دُز اشعه‌ حدود 75 الی‌ 80 درصد است به نحویکه خطر اشعه‌  X  در این‌ دستگاه به کمترین حد ممکن و نزدیک به صفر شده است . اطلاعات تصویر که در سیستم نرم افزار ذخیره گردیده ، با کاربردی بسیار آسان برای انواع تغییر و فیلتر، همچنین آنالیز تصاویر همراه بزرگنمایی و… متناسب با رویکرد درمانی دندانپزشک شرایط درمان را تسهیل مینماید . دستگاه RVG قابلیت عکسبرداری را به صورت دیجیتالی و با یک دهم میزان اشعه دارا می است .  از مزایای دیگر آن امکان کاهش دُز اشعه‌ حدود 75 الی‌ 80 درصد است به نحویکه خطر اشعه‌  X  در این‌ دستگاه به کمترین حد ممکن و نزدیک به صفر شده است . اطلاعات تصویر که در سیستم نرم افزار ذخیره گردیده ، با کاربردی بسیار آسان برای انواع تغییر و فیلتر، همچنین آنالیز تصاویر همراه بزرگنمایی و… متناسب با رویکرد درمانی دندانپزشک شرایط درمان را تسهیل مینماید .

بصورت خلاصه مزایای دستگاه RVG (سنسورتک دندان داخل دهانی) به شرح زیر است :
– مكان تصوير برداري ديجيتال با كيفيت مناسب در كمتر از ٣ ثانيه با حذف ظهور و ثبوت
همزمان با ثبت آن در سیستم نرم افزار و فایل هر بیمار ( تشکیل پرونده) – دریافت تصویر در مانیتور
– در صورت نیاز به تصویر برداری به علت کاهش تشعشع، برای کودکان اشکالی ایجاد نمیکند
– کیفیت بالای تصاویر دیجیتال که میتوان آن را در سیستم نرم افزار آنالیز و پردازش کرد

ویژگی های دستگاه

اسکن تصاویر با زمان اکسپوژر کمتر نسبت به تکنولوژی های قدیمی مانند فیلم
اسکن و نمایش لحظه ای تصویر بر روی مانیتور
صرفه جویی در هزینه و زمان با حذف مواد ظهور ثبوت و انجام پروسه نمایش تصویر به صورت لحظه ای بعد از اکسپوز
استفاده از نرم افزار و ارسال دیجیتال تصاویر و امکان ذخیره سازی آنها
اتصال به نرم افزار کاربردی و قدرتمند جهت طبقه بندی پرونده بیماران و ذخیره تصاویر و همچنین انجام ادیت و اعمال تغییرات در تصاویر به دلخواه کاربر جهت دستیابی به کیفیت دلخواه
اسکن تصاویر با 1.5 میلیون پیکسل در سطح 20 *30 میلی متر ( اکتون)
کابل با طول بلند تقریبی 4 متر برای جا به جایی آسان (اکتون)
استفاده از تکنولوژی scintillator برای دست یابی یه تصاویری با وضوح بالا و همچنین استفاده از تکنولوژی optic fibre برای دست یابی به تصاویر با کنتراست بالا ( اکتون) جهت تشخیصی قابل اطمینان برای پزشک ( اکتون)
پشتیبانی از قابلیت TWIN Module جهت اتصال به نرم افزار های مدیریت کلینیک و یا سایر نرم افزار های تصویر برداری( اکتون)
بهره مندی از تکنولوژی ACE که در آن سنسور به صورت هوشمند اگر زمان اکسپوز اشعه بالاتر از میزان لازم برای تهیه بهترین کیفیت تصویر باشد سنسور اسکن را دقیقا در زمان اکسپوز مناسب متوقف کرده تا از تاریک شدن تصویر به دلیل تابش زیاد اشعه جلوگیری نماید( اکتون)
طراحی لبه های سنسور به صورت انحنا جهت قرار گیری راحت در دهان و راحتی بیمار (اکتون)